DAN JUREČEK

narozen:
Před mnoha a mnoha lety… 16.12.1973

nástroj:
bicí

vybavení:
Bubny Sonor, činely Paiste 2002 a hrdwer TAMA

hudební vzor:
Pro mne Dave Lombardo ze SLAYER a Lars Ulrich – METALLICA

oblíbené kapely:
Nemám nějaký vyhraněný hudební styl, ale začínal jsem na klasikách, jako AC/DC, ACCEPT, JUDAS PRIEST a pak jsem přitvrdil s KREATOR, SLAER a těch skupin by bylo mraky, samozřejmě stálice HELLOWEEN, dnes třeba NIGTWISH a z tvrdšího “ranku“ DIMMU BORGIR, tahle kapela je totální pecka, která dnes už není jen Black Metal, ale opravdový mistrovský mix jak prvků vážné hudby, tak hudby někde z pekla… Ale poslouchám jak Rock, Metal, tak ale i gotickou muziku, prostě vše, co mne nějak osloví. Dnes už vlastně ani ty světové kapely nejsou tak stylově vyhraněné, dobrá muzika, je prostě dobrá muzika.

koníčky:
U mě jasným koněm (koníček se to nazvat nedá) je železnice s vše s ní spojené.

cesta k Moravius:
Prošel jsem hodně hudebních stylů, nebudu se bavit o začátcích někde v garážích, o kapelách, se kterými jsem vlastně ani nekoncertoval, i když to bylo to super. Jenže to bych tady mohl psát opravdu román. První sestava, se kterou jsem začal pravidelně koncertovat by Death Metalový NECRONER, pak přišla změna žánru s Black Metalovým ENOCHIAN a z něj jsme přešel na 20 let do bandu SALAMANDRA. Tam jsem vlastně potkal Jardu s Daliborem a po odchodu ze “Saly“ jsem dostal “lano“ do MORAVIUS.

životní krédo:
Životní krédo? Napadá mně citát od Lemmyho z MOTORHEAD:“Člověk si musí udělat ze života takové peklo, aby byla pro něj smrt vysvobozením…“

For MORAVIUS made by Jaromir Dufek

2020