MORAVIUS - DAN JUREČEK

               Po delší odmlce přišel čas představit dalšího člena MORAVIUS. A to metalovou mlátičku Dana Jurečka, který se na metalové scéně pohybuje od roku 1993. Prvním působištěm byla Death Metalová smečka NECRONER, v roce 1994 přechod do Black Metalového ENOCHIAN, kde Dan působil do roku 2008. Pak už zůstává v Power Metalové skupině SALAMANDRA, kde naskočil v roce 1998 coby první živý bicman (první CD Salamandry nahráno s automatickým bubeníkem) a sedm let hraje v obou kapelách. Mezi léty 1994 - 2008 také hostoval na CD Black Metalových ASTRAL s názvem Magia Eon a nahrává středověké klávesové scénické sólové album BLACKCOUNT BAALBERITH s názvem Kingdom of Hebruk. Po více jak 20 letech na konci roku 2019 opouští Dan řady Salamandry a v polovině roku 2020 usedá na bubenickou stoličku ve smečce MORAVIUS.

 

MORAVIUS - JARDA DUFEK

                Ahoj, nastal čas představit basovou drtičku, člověka, který se na rockové a metalové scéně pohybuje neuvěřitelných 36 let. Výborný kámoš a neskutečný rytmický kombajn se strojovou přesností. Jarda Dufek. V letech 1985 – 90 člen kapely DĚLNICKÝ ROCK. 1993 vydává se skupinou CAPITOL "téměř" autorské album, CD Bránou k věčnosti. Od roku 1999 - 2005 působil v kapele SALAMANDRA, se kterou natočil dvě alba, CD Skarremar a CD Great Moravian Elegies. Po odchodu ze “saly“ krátkou dobu působil ve vznikajícím MORAVIUS a po “přesídlení“ na Jižní Moravu se v roce 2009 stává členem skupiny STAROSTOVI MUŽI. Se změnou žánru a přechodem na anglické texty, byl změněn i název na LINE OF SIGHT. Kapele se nevyhnuly podstatné personální změny a nějakou dobu Jarda v kapele zvládal, spolu s baskytarou, i lead vocal. Po několika sezonách však odchází kvůli nedostatku času stěžejní člen kapely - bubeník - a krátce na to se kapela rozpadá. Naštěstí Jarda brzo získal místo v kapele HEADFIRE. V květnu roku 2020 opět přijal místo v osazením obměněné kapele MORAVIUS, kde se s plným nasazením vrhá do příprav na nové CD a přináší plodné nápady na nové věci v nové sestavě kapely. Koncem roku 2020 opouští HEADFIRE a věnuje se již jen tvorbě v MORAVIUS. Mezi jeho koníčky patří vaření, dobré jídlo a počítače.

MORAVIUS - JARDA NOVÁK

          Ahoj, dovolíme si představit dalšího člena skupiny MORAVIUS a to ne jen druhou kytarovou pilu, ale taky člověka se zájmem o motorky, gril a dobré pivečko a takového našeho „Rockyho Balbou“, který se dříve věnoval MMA Jardu Nováka. Koncertní historie tohoto nejmladšího člena spolku se začala odehrávat v roce 2012, kdy byl Radkem osloven, zda nechce hrábnout do strun v ARCHON a tam zakotvil až do přechodu k MORAVIUS. Jarda se prakticky učil od Radka vychytávky na „kajtru“ a je to znát, oba kytaristé v MORAVIUS hrají prakticky jako „jeden muž“… :-)

 

                Vážení přátelé, kamarádi, fanoušci a vlastně všichni příznivci skupiny MORAVIUS. Protože došlo v této smečce po vydání posledního CD s názvem Wind From Silesian Land k personálním změnám a všichni doufáme, že to byly změny poslední, rádi bychom vám představili postupně všechny členy kapely.

 

MORAVIUS - RADEK DOČKALÍK

                 Prvním představeným členem, nedílnou a důležitou složkou soukolí v MORAVIUS, zároveň výborný kamarád se schopností nezkazit žádnou srandu, je sólový kytarista a také spolutvůrce nejen nových songů, Radek Dočkalík. Jeho začátky hudební tvorby sahají až do roku 1981. V letech 1983 člen skupiny NIC MOC, která byla díky „komančům“ nuceně přejmenována na ARCHON. Pak vojenská služba a zpátky ARCHON až do roku 2017. Pak už MORAVIUS do kterého z ARCHON přešel i druhý kytarista Jarda Novák, o něm se bude psát v dalším představení členů této bandy. Při otázce na koníčky mi bylo sděleno: „grilování, ryby a pivo“.

     Nové termíny vystoupení!

     Máme pro vás nové termíny koncertů a akcí, kde můžete vidět a slyšet kapelu MORAVIUS. Najdete je v sekci TOUR. Doufáme, že termíny jsou konečné a že akce proběhnou. Snažíme se, aby hraní bylo co nejvíce, ale všechno se rojíždí velice pomalu, takže prosíme o trpělivost. Děkujeme.

administrátor

    Nové stránky!

     Nové sránky jsou konečně tu. S novým obsazením kapely a s novým směrem činnosti kapely Moravius vznikla potřeba nových, kvalitnějších a především časteji obnovovaných kapelních stránek. A ty vám teď nabízíme. Jsou přehlednější, graficky zajímavější a především budou mnohem časteji administrovány. Nové příspěvky teď mohou vkládat i členové kapely, nebo manager. Proto se k vám novinky dostanou mnohem dříve. Vlastně téměř okamžitě.

     Stránky ještě nejsou kompletní, jednak díky tomu, že se skoro nic neděje (kromě koronavirové hysterie) a jednak taky proto, že kapela měnila svou sestavu a nějakou dobu to trvalo. Slibuji ale, že postupně všechna témata doplním k vaší spokojenosti. Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeč Firefox na PC, optimalizaci pro mobilní telefony nyní nemám jak provést, ale časem to snad zvládnu. Kdyby někdo měl radu, sem s ní.

     Naše stránky na Facebooku, stejně jako fanklub na Facebooku a stránky na Bandzone zůstávají nadále k dispozici. Pokud budete mít nějaká přání, nebo připomínky k obsahu stránek, napište nám do knihy hostů, která je v sekci GB. Budeme se těšit.

 

administrátor

     Sestava je kompletní!

Dan Jureček  Jarda Dufek

     Po několika personálních změnách došlo konečně k ustálení sestavy, a to především rytmické sekce. A to dopadlo nejlíp, jak jen mohlo. Protože nově tuto sekci tvoří dvojice Dan Jureček a Jarda Dufek, bývalí spoluhráči Dalibora Panthera Halamíčka z kapely Salamandra. Tato sehraná dvojka tedy nadále bude "tvrdit" muziku Moravius. Máte se na co těšit!

 

MORAVIUS

For MORAVIUS made by Jaromir Dufek

2020