MORAVIUS - JARDA DUFEK

                Ahoj, nastal čas představit basovou drtičku, člověka, který se na rockové a metalové scéně pohybuje neuvěřitelných 36 let. Výborný kámoš a neskutečný rytmický kombajn se strojovou přesností. Jarda Dufek. V letech 1985 – 90 člen kapely DĚLNICKÝ ROCK. 1993 vydává se skupinou CAPITOL "téměř" autorské album, CD Bránou k věčnosti. Od roku 1999 - 2005 působil v kapele SALAMANDRA, se kterou natočil dvě alba, CD Skarremar a CD Great Moravian Elegies. Po odchodu ze “saly“ krátkou dobu působil ve vznikajícím MORAVIUS a po “přesídlení“ na Jižní Moravu se v roce 2009 stává členem skupiny STAROSTOVI MUŽI. Se změnou žánru a přechodem na anglické texty, byl změněn i název na LINE OF SIGHT. Kapele se nevyhnuly podstatné personální změny a nějakou dobu Jarda v kapele zvládal, spolu s baskytarou, i lead vocal. Po několika sezonách však odchází kvůli nedostatku času stěžejní člen kapely - bubeník - a krátce na to se kapela rozpadá. Naštěstí Jarda brzo získal místo v kapele HEADFIRE. V květnu roku 2020 opět přijal místo v osazením obměněné kapele MORAVIUS, kde se s plným nasazením vrhá do příprav na nové CD a přináší plodné nápady na nové věci v nové sestavě kapely. Koncem roku 2020 opouští HEADFIRE a věnuje se již jen tvorbě v MORAVIUS. Mezi jeho koníčky patří vaření, dobré jídlo a počítače.

MORAVIUS - JARDA NOVÁK

          Ahoj, dovolíme si představit dalšího člena skupiny MORAVIUS a to ne jen druhou kytarovou pilu, ale taky člověka se zájmem o motorky, gril a dobré pivečko a takového našeho „Rockyho Balbou“, který se dříve věnoval MMA Jardu Nováka. Koncertní historie tohoto nejmladšího člena spolku se začala odehrávat v roce 2012, kdy byl Radkem osloven, zda nechce hrábnout do strun v ARCHON a tam zakotvil až do přechodu k MORAVIUS. Jarda se prakticky učil od Radka vychytávky na „kajtru“ a je to znát, oba kytaristé v MORAVIUS hrají prakticky jako „jeden muž“… :-)

 

                Vážení přátelé, kamarádi, fanoušci a vlastně všichni příznivci skupiny MORAVIUS. Protože došlo v této smečce po vydání posledního CD s názvem Wind From Silesian Land k personálním změnám a všichni doufáme, že to byly změny poslední, rádi bychom vám představili postupně všechny členy kapely.

 

MORAVIUS - RADEK DOČKALÍK

                 Prvním představeným členem, nedílnou a důležitou složkou soukolí v MORAVIUS, zároveň výborný kamarád se schopností nezkazit žádnou srandu, je sólový kytarista a také spolutvůrce nejen nových songů, Radek Dočkalík. Jeho začátky hudební tvorby sahají až do roku 1981. V letech 1983 člen skupiny NIC MOC, která byla díky „komančům“ nuceně přejmenována na ARCHON. Pak vojenská služba a zpátky ARCHON až do roku 2017. Pak už MORAVIUS do kterého z ARCHON přešel i druhý kytarista Jarda Novák, o něm se bude psát v dalším představení členů této bandy. Při otázce na koníčky mi bylo sděleno: „grilování, ryby a pivo“.

For MORAVIUS made by Jaromir Dufek

2020