DALIBOR "PANTER" HALAMÍČEK

narozen:
17.7.1965

nástroj:
zpěv

vybavení:
Hlasivky a Mikrofon Shure

hudební vzor:
Timmo Tolkki (Stratovarius)

oblíbené kapely:
AC/DC,Stratovarius s Tolkkim,Malmsteen

koníčky:
řízení všeho co má volant,jídlo,sex a spaní

cesta k Moravius:
lidová škola a kapely: Satelit (bici), Metan, Panther, X-Ray, Grog, Salamandra, Moravius

životní krédo:
Zpívat a žít,dokud můžu.

 

 

 

Jakub Vigas

 

Narozen:
ano
 
Nástroj:
Kytara
 
Vybavení:
Ibanez, Fender, Cort, Hlava Crate BV120 + 4x12 repro, záložní Bugera 333 + 2x12 repro, efekty
 
Hudební vzor:
ti tři z Mejdnů
 
Oblíbené kapely:
Momentálně Mejdni, starší alba Children of Boddom a Helloween, Judas Priest, Amon Amarth a tak různě... prostě od každého žánru něco
 
Koníčky:
houbaření, hudba, práce se dřevem
 
Cesta k Moravius:
různé pokoutné projekty, na které asi nebyl tento svět připraven :-), Angels Fate, pivo a promluva do duše od Dušana :-)
 
Životní krédo:
o žádném nevím, asi hlavně brát vše s nadhledem a snažit se nezbláznit?
 
 
 
Dusan Junaska
 
Narozen: 
10.6.1980
 
Nastroj:
Ibanez SDGR Premium, vybavení vše od Hartke
 
Hudebni vzor: 
Slash
 
Oblíbené kapely:
Guns And Roses, Children of bodom
 
Záliby: 
spánek
 
Cesta k Moravius:
Rusty Fox, Joys, Felix Teleke
 
Kredo: ...
 
 
Gary Roberts
 
Lead (sólo) Kytarista
 
Narozen:
1955, Hialeah, Florida, USA.. Irové/Indiáni Hopi
 
Výbava:
KYTARY:- 3 vlastní Fender Stratocastery, 1 Jackson Model One, 1 Charvel San Dimas, 1 Epiphone akustické (javor)..
 
ZESILOVAČE:
Marshall JMP 2204 50w, Marshall JCM800 2210 100w, EVH 5150-III 100w
 
Oblíbené kapely
Dokken, Van Halen, Deep Purple, Nightwish, Scorpions, Iron Maiden, Judas Priest
 
Koníčky:
Výzkum UFO.. Art..Okultní/pohanská studia.. Deviantní sexuální praktiky..
 
Cesta do MORAVIUS:
Gary začal hrát na kytaru a zpívat v živých hard rockových a metalových kapelách v šestnácti letech, předváděl coververze populárních písní Black Sabbath, Alice Cooper, Led Zeppelin, Deep Purple..Jeho kapely hrály koncerty ve velkých středoškolských tělocvičnách, venkovních festivalech a veletrzích, a dokonce i 3 místní televizní vystoupení v Miami, jeho rodném městě.
Po 40 letech hudby v různých úspěšných kapelách v Americe potkal krásnou českou modelku, když v indickém duchovním centru Hopi v Arizoně během každoročního Festivalu umění..Po dohodě s Bohy a duchy si navždy získal její srdce a mysl.
V roce 2012, když viděli, že se Amerika brzy zblázní, se manželé přestěhovali a koupili si dům poblíž jejího domovského města Zlína v České republice, kde spolu plánují žít navždy..spolu se svými 8 kočkami.
Gary se připojil k české rock n rollové kapele v roce 2017 v Brně s názvem "Blue Ravens" a hrál v klubech a velkých venkovních festivalech.Vážné problémy však způsobily rozpad této kapely a po několika letech se připojil k projektu s názvem "Anaconda" s bubeníkem z "Halogenu", který trval jen rok.
Jednoho krásného dne, Dalibor "Panter" Halamiček viděl na internetu video Garyho celosvazkového testování nového reproduktorového systému, po kterém kontaktoval Garyho, aby mu nabídl vedoucí (sólovou) kytaristickou pozici v kapele MORAVIUS...Poté, co se naučil několik Moraviových písní, hrál s kapelou na zkoušce a opět smlouval s Bohy a duchy za úplňku v tajném indiánském okultním rituálu Hopi, udělal "Panther" z Garyho oficiálního člena "MORAVIUS".
 
FILOZOFIE: "Dělej, co chceš.. (Aleister Crowley)
 
 
 
Jarda Vašek
 

 

HISTORIE

    Dalibor Panther Halamicek (ex-Metan, ex-Panther, ex-Grog) opustil po natočení třetího alba Great Moravian Elegies řady tehdy velice úspěšné skupiny Salamandra. Přestože je v té době Dalibor i členem bohumínské hardrockové kapely Grog, touha po ostřejší a rychlejší power/speedmetalové muzice je natolik silná, že spojuje své hudební myšlenky spolu výborným havířovským kytaristou Petrem Štrauchem (Solar System, ex-Golden Dust, ex-Dinewra) a vzniká tak zcela nový projekt, posléze i regulérní kapela Moravius. Hned po roce vypouštějí první zajímavou hudební ochutnávku v podobě EP Back Again (2006) a hned čtyři z pěti zde představených skladeb se v roce 2007 objevují i na výborně hodnoceném debutovém albu King’s Grave. Jádro kapely Dalibor ‘Panther‘ Halamíček / Petr Štrauch zůstává neměnné, zbytek sestavy se ale poměrně často mění a mnozí muzikanti se na nahrávkách představují jen coby hosté. Třeba na debutovém albu se tak představuje dalších sedm zpěváků a zpěváček, a to jak v sólové, tak i doprovodné podobě. Mezi hosty nechybí ani Hanka Šlachtová nebo kytarista Karel Řepecký, tedy bývalí Daliborovi kolegové ze Salamandry

     Přestože se nahrávka mezi fanoušky a kritikou dobře ujala, rok po jejím vydání se Moravius ukládají na dlouhých sedm let k ledu. Dalibor ‘Panther‘ Halamíček se dále věnuje zpěvu v kapele Grog a Petr Štrauch společně s dalšími havířovskými muzikanty zakládá skupinu Solar System, jejímž členem je dodnes. V roce 2014 ale oba zakládající členové začínají uvažovat o nové spolupráci a v září roku 2015 se v dnes již bývalém havířovském MY-ROCKetclubu vracejí zpět na scénu svým comebackovým koncertem. Zde kromě ověřených fláků představují i čtyři zbrusu nové songy, které se v listopadu 2016 objevují i na avizovaném comebackovém albu Hope In Us. Ve skladbě Don‘t Waste Your Time se zde představuje i coby zpěvák Tommy ‘Reinxeed‘ Johansson, jinak kytarista Sabaton. Slavnostně jej kapela křtí stejný měsíc v ostravském klubu Barrák, kde se již jen jako host naposledy představuje kytarista Petr Štrauch, který tímto spolupráci s kapelou definitivně ukončuje. Jediným zakládajícím členem tak stále zůstává Dalibor ‘Panther‘ Halamíček. Sestava Moravius se ale stále proměňuje a během let se tak v jejich řadách představili muzikanti takových kapel, jako jsou Euthanasia , Ahard, Elementa, Ingott, Ill Crow a další.

     V roce 2017 opouští Dalibor ‘Panther‘ Halamíček po dlouhých letech skupinu Grog a definitivně se tak soustřeďuje především na Moravius. To se projevilo hned v následujícím roce poměrně častým koncertováním po celé České republice. V roce 2019, se kapele nevyhnuly další personální změny. Sestava se ale podařila dát dohromady a Moravius tak mohli pomoci například na charitativním NADĚJEfestu. Hlavním cílem bylo natočení nového alba, které mělo premiéru v květnu 2020. Na podobě desky se podíleli, kromě Dalibora ‘Panthera‘ Halamíčka, také sólový kytarista Radek Dočkalík a doprovodný kytarista Jarda Novák (oba bývalí členové heavymetalových Archon) a baskytarista Patrik Hrnčíř.

     Kapela v současné době prochází personálními změnami.

For MORAVIUS made by Jaromir Dufek

2020